Trio Fabel

English | Deutsch | Latviski


Latviešu jaunie mūziķi – klarnetiste Anna Gāgane, čellists Kristaps Bergs un koncertējošā pianiste Linda Leine – ir apvienojušies un izveidojuši Trio FABEL ar mērķi klausītājiem piedāvāt dažādus laikmetus aptverošas kamermūzikas programmas. Draugi mūzikā un dzīvē – visi trīs mūziķi ir skolas laika draugi, kas jau sen lolojuši sapni muzicēt trijatā, un 2019. gadā beidzot radās iespēja to darīt. Lai arī katrs no viņiem ir apveltīts ar savu skatījumu uz mūziku, uz skatuves viņu dažādie temperamenti savijas vienotā skanējumā. Svarīga šķautne ansambļa darbībā ir sadarbība ar komponistiem un jaundarbu pasūtīšana.

Pirmajā koncertprogrammā, kas izskanēja 2019. gada novembrī, trio FABEL atskaņoja Ludviga van Bēthovena, Johannesa Brāmsa mūziku un īpaši ansamblim veltītu latviešu komponistes Evijas Skuķes skaņdarbu. Domājot par otro koncertprogrammu, mūziķi nolēma to veidot, atsperoties no idejas “kinomūzika”. Šim koncertam tika uzrunāts komponists Andris Vecumnieks, kura skaņdarbs Fabel Cinema Fantasy skanēs līdzās Gabrielam Forē, Ērikam Ešenvaldam un Nino Rotam.

Rīdziniece Linda Leine pēc studijām Latvijā izglītību turpinājusi Hamburgā, Lībekā un Rostokā un kopš 2010. gada dzīvo un koncertē Vācijā. Linda ar lielu aizrautību spēlē ar dziedatājiem, un 2015. gada sākumā ar dziedātāju Piu Davilu ieguva 3. vietu un žūrijas atzinību kā dziesmu duets (Liedduo) starptautiskajā konkursā "Francis Šūberts un mūsdienu mūzika" (Franz
Schubert und die Musik der Moderne) Grācā, Austrijā. Kā arī 2016. gadā 1. vietu konkursā "Aizliegtā mūzika" Šverīnē, Vācijā.

No 2011. gada spelē klavierduetā ar Darju Maršiņinu. Duets uzstājies Vācijā, Itālijā, Čehijā, ASV, kā arī tika uzaicinātas uz "Šūbertiādi" Austrijā uz meistarklasēm pie klaviermūzikas
metra Andrāša Šifa. Ar savu debijas albumu “Šūberts-Stravinskis-Vasks” duets 2019. gadā tika nominētas divās kategorijās prestižai Opus Klassik balvai Vācijā.

Klarnetiste Anna Gāgane mūziķes gaitas uzsākusi Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā pie Gunāra Kļaviņa, turpinot izglītību Gunta Kuzmas vadībā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Sabīnes Maijeres un Rainera Vēles klasē Lībekas Mūzikas augstskolā, kā arī absolvējot divas maģistrantūras studijas Fransuā Bendas klasē Bāzeles Mūzikas augstskolā.
Anna guvusi panākumus vairākos starptautiskos konkursos, saņēmusi Lielo mūzikas balvu 2018 kategorijā Jaunais mūziķis un novērtēta ar Šveices valdības izcilības stipendiju.

Kopš 2019.gada oktobra Anna ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra klarnešu grupas koncertmeistara vietniece un darbojas kā pasniedzēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Līdztekus spēlei orķestrī Anna iesaistās dažādos orķestra un kamermūzikas projektos, pirmatskaņo jauno komponistu darbus un regulāri uzstājas kā soliste gan Latvijā, gan Šveicē.

Kristaps Bergs ir čellists un kamermūziķis no Rīgas, Latvijas. Kristaps iesāka savas mūziķa gaitas Emīla Dārziņa Mūzikas skolā. 2006. gadā Kristaps tika uzņemts prestižajā Vīnes Mūzikas un Mākslas Universitātē, kur viņš studēja pie profesoriem Heinriha Šiffa Reinharda Latzko. 

Viņš ir dzimis mūziķu ģimenē un tandēmā ar čellu Kristapam bijusi iespēja uzstāties daudzās pasaulē prestižākajās koncertzālēs – Kārnegijā zālē Ņujorkā, Volta Disneja zālē Losandželosā, Vīnes Musikverein, Vīnes Konzerthaus, Amsterdamas Concertgebouw, Karaliskajā Ablerta zālē Londonā un Tokijas Santori zālē.

Kristapam ir bijusi sadarbība ar tādiem izciliem māksliniekiem kā Andris Nelsons, Heinrihs Šiffs, Ida Hendele, Reinhards Latzko, Natālija Prišepenko, Pēteris Vasks, Džovanni Sollima, Helmuts Lahenmans un citi. Kopš 2016. gada septembra Kristaps izpilda čellu grupas koncertmeistara pienākumus Briseles Filharmonijas Orķestrī.